Vírusos alkalmazásokat találtak a Google Play áruházban
Hosszú időn át maradhatott észrevétlen a Tekya nevű malware a Google Play áruház 56 alkalmazásában. Az appokban futó hirdetésekre kattintott – a felhasználók helyett.
Hosszú időn át maradhatott észrevétlen a Tekya nevű malware a Google Play áruház 56 alkalmazásában. Az appokban futó hirdetésekre kattintott – a felhasználók helyett.
Képzelje el, hogy egy csoportos chat valamennyi beszélgetési előzménye eltűnik. Nos éppen ezt okozhatja egy súlyos biztonsági rés, amit azóta már befoltoztak, azaz nem árt frissíteni az appot.
Bár egy alkalmazáshoz kiadott újabb szoftververziótól jogosan várjuk, hogy javítsa a program ismert hibáit, egy új kutatás szerint ez nem mindig van így.
Azon már meg sem lepődünk, hogy zsarolóvírusok ejtik túszul a számítógépen, okostelefonokon őrzött fájlokat, az viszont újdonság, hogy ezt akár a Canon DSLR fényképezőgépeivel is megtehetik.
Újra csak ismételni lehet: aki nincs technológiai ismeretek birtokában, annak kizárólag a Google által működtetett, hivatalos alkalmazásáruházból (Google Play áruház) érdemes appokat telepítenie. Legalább 25 millió felhasználó tapasztalhatta meg, hogy mi történik, ha nem ezt a gyakorlatot követi. A tíz leginkább fertőzött ország listáján Magyarország is szerepel.
Összesen közel 150 milliószor töltöttek le olyan androidos alkalmazásokat, amelyek egy rosszindulatú kód következtében különféle kockázatoknak tették ki a felhasználót.
Világszerte közel ötmillió népszerű androidos telefonra került fel előre telepítve egy malware – derítették ki biztonsági kutatók.
Több mint félszáz, elsősorban gyerekeknek érdekes androidos játékba, appba rejtettek el kártékony kódokat.
A kínai Rafotech szabadította útjára azt a kártékony programot, ami mellett még a WannaCry is eltörpül a maga "pár százezer" megfertőzött gépével.
Androidosok millióit hagyja kiszolgáltatva a hackereknek a Google azzal, hogy egyelőre nem javít egy kritikus sebezhetőséget.
Sok millió felhasználót érinthet kellemetlenül a Check Point mostani felfedezése: két éven keresztül szabadon hekkelhették a böngészőből használható WhatsAppot, illetve a Telegramot.
Képzelje el, hogy vesz egy jó drága, vadonatúj androidos csúcstelefont, és még be sem kapcsolta, de a készülék már fertőzött volt. Ilyen esetek egyre gyakrabban előfordulnak, és a gyártók felelőssége, hogy kiszűrjék az ellátási lánc gyenge pontjait.
Több mint egymillió androidos készüléket fertőzött már meg egy nemrég azonosított vírus. Pár másodperc alatt kideríthető, hogy az ön mobilján rajta van-e.
Közel egymilliárd eszközt érint négy nemrég feltárt sebezhetőség. Aki kihasználja, az átveheti az uralmat a telefonunk fölött.